Adi Popa, nemulțumit după partida FC Voluntari – CFR Cluj: „Clar m-a tras foarte mult înapoi!”

Adi Popa, nemulțumit după partida FC Voluntari - CFR Cluj

FC Voluntari a fost învinsă de CFR Cluj, în campionat, cu scorul de 0-1. Adi Popa, extrema formației ilfovene, s-a declarat nemulțumit de jocul pe care l-a arătat în meciul cu campioana României și că valoarea fotbaliștilor lui CFR și-a spus cuvântul.

Adi Popa a fost transferat de FC Voluntari, liber de contract, în această toamnă, de la Reading.

În prezent, FC Voluntari se află pe locul pe locul 11 din Liga 1, cu zece puncte obținute, după opt meciuri jucate.

Adi Popa, nemulțumit după partida FC Voluntari – CFR Cluj

Fotbalistul, în vârstă de 32 de ani, spune că este nemulțumit de nivelul la care se află, în prezent. Acesta susține că perioada de inactivitate, după despărțirea de FCSB, din această vară, l-a tras foarte mult înapoi.

„Am întâlnit o echipă bună, pragmatică, în formă bineînţeles… am încercat să obţinem minim un egal, dar experienţa lor şi pragmatismul lor, uneori şi valoarea, şi-au spus cuvântul. Prefer să mă axez pe jocul meu, să prind ritmul de meci cât mai repede, pentru că nu sunt mulţumit de ce am arătat în seara aceasta (n.r. aseară), nu asta e valoarea mea. Pauza aceasta de care am avut parte, de patru luni, clar m-a tras foarte mult înapoi”, a declarat Adi Popa, la finalul meciului cu CFR Cluj.

Eric de Oliveira, lăudat de Dan Petrescu

Eric a stat de vorbă la finalul partidei și cu antrenorul rivalei. Dan Petrescu a fost suspendat după eliminarea de la meciul cu FC Botoșani și i-a mărturisit sud-americanului că își ia mereu măsuri speciale când îl înfruntă.

„Știu că m-a apreciat mereu și mi-a spus că mereu a fost îngrijorat când am jucat împotriva lui. Nu am apucat să-l văd la meci pentru că era sus, pentru că era suspendat. Dacă pot să stau de vorbă cu el, cinci sau zece minute, este un câștig mare. I-am mulțumit pentru aprecieri și i-am urat baftă pentru meciul din Europa League, a spus fotbalistul lui Mihai Teja.

Publicat: 26 10. 2020, 14:10
Actualizat: 26 10. 2020, 14:13