Adi Popa, dezolat după un gol și un assist cu Hermannstadt: „Acum aveți ce comenta!” De ce crede că a pierdut FC Voluntari la Mediaș

Adi Popa, dezolat dupa un gol si un assist cu Hermannstadt
Vezi galeria foto - 7 poze

Adi Popa s-a arătat dezolat după eșecul din ultimul minut de joc cu Hermannstadt. Fostul mijlocaș al FCSB a dat un gol și o pasă de gol și este convins că echipa a fost afectată de pandemie, dar și de lipsa concentrării la fazele cheie.

Voluntari a condus cu 2-1 la Mediaș, cu Hermannstadt, dar a pierdut în ultimul minut de joc. Adi Popa a fost eroul ilfovenilor, dar gazdele au revenit spectaculos, prin penalty-ul transformat de Răzvan Dâlbea.

„N-am fost pragmatic, n-am fost concentrați. Preferam să merg 7 ore până la București pe autocar fericit. Așa va fi un drum mai sâcâitor. Noi în ultima perioadă ne-am luptat mai mult cu covidul.

Am avut aproape 20 de cazuri la echipă. Important e ca la final să fim sănătoși. Pentru spectatori a fost un meci frumos… bănuiesc că aveți ce comenta.

Noi ne antrenăm și dorim să înscriem. Ne lipsește ultima sclipire, să împingem mingea în poartă și să închidem meciul în momentele cheie. La ultima atingere, acolo, trebuie să fim mai responsabili”, a declarat Adi Popa după meci.

Adi Popa, revenit după ce a fost depistat pozitiv cu COVID-19!

FC Voluntari a fost una dintre echipele grav afectate de pandemia de coronavirus. Unul dintre cei afectați a fost Adi Popa, care a stat 14 zile în carantină.

„Pozitiv! Ne vedem peste 12 zile”, a scris Adi Popa, pe contul său de Instagram.

ECHIPELE DE START:

FC Hermannstadt: Pop – Stoica, Scarlatache, Opruţ, Vodă – Dâlbea, Mustivar, Addae – David Mayoral, Sîntean, Joalisson.

Rezerve: Agârbiceanu – Alhassan, Florică, Ster, Baba.
Antrenor: Ruben Albes.

FC Voluntari: Lavin – Achim, Armaş, A.Vlad, Grădinaru – I.Gheorghe, Mailat, Pablo de Lucas, Adi Popa, Costin – Lopez.

Rezerve: Cotolan – Balaur, Borţoneanu, Jefte, Kocic, Puel, Anderson, A. Stoica, Ricardinho.
Antrenor: Mihai Teja.

Publicat: 13 12. 2020, 20:45
Actualizat: 13 12. 2020, 20:46