A promis că nu mai vorbește, dar nu s-a putut abține. Becali a dezvăluit ce SMS a primit de la Șumudică la pauza meciului cu Lugano

Marius Șumudică a privit de la TV înfrângerea FCSB-ului cu Lugano, scor 1-2, partidă care a aruncat echipa lui Nicolae Dică pe poziția a doua în grupă. Târziu în noapte, Gigi Becali a dezvăluit că antrenorul lui Kayserispor și-a dat cu părerea despre primele 45 de minute ale meciului, printr-un mesaj.

La pauză, când scorul arăta 2-0 în favoarea elvețienilor, Gigi Becali a deschis telefonul și a primit câteva cuvinte din partea natrenorului lui Kayserispor: „Șumudică mi-a dat mesaj la pauză! Mi-a zis ‘No comment!'”, a declarat Becali la DigiSport.

Cei doi și-au aruncat câteva replici dure în ultimele zile, iar Șumudică pare că a înțeles mesajul: „Nu mai vorbesc de Alibec. I-am promis lui Gigi că nu mai discut despre echipa lui. Mereu mi-a făcut de plăcere să vorbesc despre jucătorii care m-au „făcut antrenor”. Gigi e prietenul meu, chiar dacă există o rivalitate între mine și echipa respectivă. Nu știu cu ce îi apasă pe ei că vorbesc despre jucători, dar n-o să mai vorbesc”.

Publicat: 08 12. 2017, 09:09
Actualizat: 08 12. 2017, 09:10