Zlatan, la primul gol de la revenirea la AC Milan! A marcat superb și a reușit o performanță unică, iar echipa lui Pioli a bătut-o pe Cagliari în Serie A

ESCLUSIVA MILAN - 11 Gennaio 2020 - Cagliari (Italia) Sport Calcio A.C. Milan- Stagione 2019-2020 - Serie A Cagliari vs Milan Nella foto: Zlatan Ibrahimovic EXCLUSIVE MILAN - January 11 , 2020 Cagliari ( Italy ) Sport Soccer A.C. Milan- Season 2019-2020 - Serie A Cagliari vs Milan In the pic: Zlatan Ibrahimovic, Image: 492165060, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Spada / LaPresse / Profimedia

Zlatan Ibrahimovic a înscris primul gol de la revenirea în tricoul lui Milan, iar echipa sa a depășit o criză profundă și a bătut-o pe Cagliari cu 2-0, în etapa a 19-a din Serie A.

La primul meci pe care l-a bifat din postura de titular și la al doilea de la revenirea la Milan, Zlatan a făcut 2-0 în minutul 64 și a majorat avantajul oaspeților, după ce Leao a marcat în startul reprizei secunde. Vedeta Milanului a marcat superb, cu un șut plasat din careu, fără preluare, după un assist oferit de Hernandez.

Starul suedez, în vârstă de 38 de ani, se poate lăuda cu o performanță unică: a marcat în patru decade diferite. Primul gol la nivel de seniori l-a reușit tocmai în 1999, pe vremea când juca la Malmo.

AC Milan, la patru puncte de Europa

După victoria de sâmbătă, AC Milan a ajuns la 25 de puncte și la 7 victorii în acest sezon de Serie A.

Zlatan încearcă să-și ducă echipa măcar în Europa League, iar Milan e acum la 4 puncte de locul 6, pe care se află chiar Cagliari, surpriza plăcută din Serie A.

Publicat: 11 01. 2020, 17:52
Actualizat: 11 01. 2020, 18:48