Zlatan Ibrahimovic, subiect de film! Când îl vom putea urmări în cinematografe

Ce a putut să posteze, pe internet, Zlatan Ibrahimovic
Vezi galeria foto - 6 poze

Zlatan Ibrahimovic, atacantul suedez în vârstă de 39 de ani al lui AC Milan, va avea propriul film.

După cartea biografică „Eu sunt Zlatan”, lansată în anul 2011, Zlatan Ibrahimovic își va prezenta copilăria și începutul carierei în fotbal prin intermediul marilor ecrane.

După zece ani de la lansarea cărții sale, Zlatan Ibrahimovic și-a dat acceptul și pentru ecranizarea poveștii sale de viață.

Zlatan Ibrahimovic, subiect de film

Totuși, fotbalistul suedez nu a dorit să iasă în față, deci nu va juca în film. Rolul său va fi interpretat de către doi actori: actorul Dominic Bajraktari, pentru Zlatan Ibrahimovic la vârsta de 11-13 ani, și atacantul suedez Granit Rushiti în vârstă de 20 de ani, pentru Zlatan Ibrahimovic la vârsta de 17-20 de ani.

Filmul lui Zlatan Ibrahimovic va fi lansat în vara anului viitor și va purta același nume precum cartea biografică a fotbalistului din Serie A.

Deși suedezul nu va apărea în propriul film, lui Zlatan Ibrahimovic nu i-a scăpat nimic. Atacantul lui AC Milan a analizat în detaliu scenariul și a fost foarte implicat în realizarea acestui proiect.

Zlatan Ibrahimovic, meci de infarct cu Verona

AC Milan a remizat cu Verona, scor 2-2, în etapa a șaptea din Serie A, iar Zlatan Ibrahimovic a ratat un penalty și milanezii au avut un gol anulat după consultarea VAR-ului, din cauza unui henț al suedezului.

În cele din urmă, tot Zlatan Ibrahimovic a salvat-o pe AC Milan de primul eșec din acest sezon din Serie A, cu un gol marcat în al treilea minut al prelungirilor.

AC Milan este lider în Serie A, cu 17 puncte, după cele șapte etape disputate. Podiumul este completat de către Sassuolo, echipa fundașului român Vlad Chiricheș, cu 15 puncte, și Napoli, cu 14 puncte. AS Roma este pe locul 4, la egalitate de puncte cu napoletanii.

Publicat: 10 11. 2020, 22:45
Actualizat: 10 11. 2020, 22:54