Zlatan Ibrahimovic și o nouă declarație marcă înregistrată! „Stadionul ăsta e prea mic pentru mine” :)

Zlatan Ibrahimovic nu se dezminte. Vedeta celor de la LA Galaxy i-a ironizat pe rivalii de la Los Angeles FC, la finalul derby-ului local, 2-2.

Stadionul rivalilor de la Los Angeles FC, Banc of California, are o capacitate de 22.716 de locuri, iar Zlatan a ținut să se amuze. „Acest stadion este prea mic pentru mine. Eu sunt obișnuit să joc în fața a 80.000 de oameni. Când ești fluierat de 20.000 de oameni te simți ca la antrenament”, a spus atacantul de 36 de ani, integralist în derby.

Echipa sa, LA Galaxy, a fost condusă cu 2-0 după doar 20 de minute, dar a reușit remiza după două goluri marcate în doar patru minute, 82 și 86.

Los Angeles FC este formația în fața căreia Zlatan a debutat în campionatul nord-american, în martie. El a întrat pe finalul partidei în teren și a reușit o „dublă”, echipa sa câștigând cu 4-3. Suedezul a înscris deja 12 goluri în 16 meciuri scurse din campionat.

Publicat: 28 07. 2018, 09:40
Actualizat: 28 07. 2018, 09:41