Zlatan Ibrahimovic a mai bătut un record, iar Milan a câștigat la ultima fază a meciului în Serie A. Croatul Rebic, erou cu Udinese

AC Milan și Udinese au oferit un meci spectaculos în Serie A, iar gazdele, care s-au bazat tot meciul pe Zlatan Ibrahimovic, au câștigat pe San Siro cu un gol marcat la ultima fază a meciului, scor 3-2.

Suedezul, revenit ca o veritabilă vedetă la Milan, n-a mai înscris, însă a mai bătut un record în Serie A. Zlatan a devenit duminică fotbalistul care ajunge cel mai repede la 150 de victorii în Serie A, depășind recordul lui Cambiasso.

Ibrahimovic a reușit această performanță în doar 222 de partide, interval în care a marcat nu mai puțin de 123 de goluri.

Rebic, decisiv în victoria Milanului cu Udinese

Condusă cu 0-1 după gafa imensă comisă de Donnarumma, Milan a revenit în repriza secundă după golurile izbutite de Rebic și Hernandez.

Lasagna a făcut 2-2 în minutul 85, însă croatul venit de la Frankfurt anul trecut a adus victoria Milanului cu golul reușit în al treilea minut al prelungirilor, la ultima fază a meciului. Astfel, Rebic a marcat primul gol în Serie A după o pauză de 1.540 de zile.

La egalitate cu Parma (28 de puncte), Milan ocupă locul 8 în Serie A și e la 20 de puncte de liderul Juventus.

Publicat: 19 01. 2020, 16:15
Actualizat: 19 01. 2020, 23:38