Momente incredibile pentru Vlad Chiricheș! Sassuolo, trei goluri anulate cu VAR, toate marcate de același om! Victorie la scor pentru căpitanul naționalei | VIDEO

MAPEI STADIUM, REGGIO EMILIA, ITALY - 2019/09/22: Vlad Chiriches of US Sassuolo in action during the Serie A football match between US Sassuolo and SPAL. US Sassuolo won 3-0 over SPAL. (Photo by Andrea Staccioli/LightRocket via Getty Images)
Vezi galeria foto - 6 poze

Vlad Chiricheș a fost titular și a jucat 78 de minute în victoria lui Sassuolo pe terenul nou-promovatei de la Spezia. Oaspeții au avut trei goluri anulate după consultarea VAR. Toate trei au fost marcate de același om, Caputo, care a avut și un gol validat.

Vlad Chiricheș începe să îi dea vești bune lui Mirel Rădoi. Căpitanul naționalei a „prins” la Sassuolo, unde este titularizat constant.

Momente incredibile pentru Vlad Chiricheș! Sassuolo a avut trei goluri anulate cu VAR, toate marcate de același om!

Sassuolo a mers pe terenul nou-promovatei Spezia, pentru etapa a doua din Serie A. Oaspeții au câștigat cu 4-1, într-un meci care a înregistrat un adevărat record.

Caputo a avut un gol valabil, dar și trei reușite nevalidate, după verificarea sistemului VAR.

Caputo a marcat în minutele 20, 58 şi 69, dar brigada de arbitri nu a validat reușitele , după ce a consultat sistemul VAR.

Învingătorii au înscris prin Djuricic ’12, Berardi ’64 (penalti), Defrel ’66 şi Caputo ’76. Pentru Spezia a marcat Galabinov, în minutul 30. (VIDEO AICI)

Caputo: „A fost absurd, trei goluri anulate și unul bun!”

Francesco Caputo a declarat imediat după partidă că este absurd ce s-a întâmplat

„Suntem mulțumiți de performanța noastră. Să joci împotriva unei nou-promovate nu este niciodată ușor. Astăzi a fost absurd, trei goluri anulate și unul bun, dar am jucat ca o echipă grozavă, mai ales în a doua repriză.

Ne-au pus în dificultate, dar ideea noastră despre fotbal a ieșit la iveală. Acest campionat va fi foarte dificil și, personal, sper să înscriu chiar mai mult de 20 de goluri.

Deocamdată nu mă gândesc la reînnoire: sunt bine cu un contract de doi ani, mă antrenez bine și sunt concentrat pe teren. Agentul meu și compania se vor ocupa de restul”, a declarat după meci atacantul de 33 de ani.

Ionuț Radu, spectator la nebunia de pe Giuseppe Meazza

Inter Milano și Fiorentina au avut un meci nebun în etapa a 2-a din Serie A. Ionuț Radu a urmărit de pe banca de rezerve a gazdelor festivalul de goluri.

Finalista Europa League din acest sezon a revenit în întrecerea internă cu un meci de infarct. Echipa lui Antonio Conte a câștigat cu 4-3 meciul cu Fiorentina.

Publicat: 27 09. 2020, 18:00
Actualizat: 27 09. 2020, 18:03