Vlad Chiricheș, partidă memorabilă cu Napoli: „Chiricheș = Baresi”! Românul a ieșit accidentat | VIDEO

01 novembre 2020 Napoli, Italia sport calcio Napoli vs Sassuolo - Campionato di calcio Serie A TIM 2020/2021 - stadio San Paolo. Nella foto: Victor Osimhen Napoli ,Vlad Chiriches Sassuolo November 01, 2020 Naples, Italy sport soccer Napoli vs Sassuolo - Italian Football Championship League A TIM 2020/2021 - San Paolo stadium. In the pic: Victor Osimhen Napoli ,Vlad Chiriches Sassuolo,Image: 566775073, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no
Vezi galeria foto - 5 poze

Vlad Chiricheș a avut pe terenul lui Napoli unul dintre cele mai bune meciuri ale sale în Italia. Sassuolo a câștigat cu 2-0, iar românul a fost foarte lăudat de suporteri după prestația solidă împotriva fostei lui echipe.

Sassuolo este revelația sezonului în Serie A. Echipa lui De Zerbi câștigă și pe terenul lui Napoli, 2-0, și urcă pe locul 2, peste Juventus și la doi pași în spatele liderului AC Milan.

Vlad Chiriches are fanii la picioare în Italia. Căpitanul naționalei a reușit un meci mare pe San Paolo și l-a neutralizat pe Osimhen, starul gazdelor.

Vlad Chiricheș, partidă memorabilă cu Napoli: „Chiricheș = Baresi”!

Locatelli a deschis scorul din penalty, în minutul 59 (VIDEO AICI), iar Maxime Lopez a dat lovitura finală în prelungirile partidei (VIDEO AICI)

Vlad Chiricheș a fost lăudat de toată lumea după jocul fabulos reușit cu Napoli.

„O partidă mare pentru Sassuolo. Chiricheș = Baresi, Rogerio = Roberto Carlos”, a scris unul dintre fani, Don Andrea, pe twitter.

„Consigli, Chiricheș, Locatelli. Ce coloană vertebrală maiestuoasă are Sassolo”, a notat și Antoine Dzeko.

Ziua nu s-a terminat însă cu bine pentru căpitanul naționalei, care a ieșit de pe teren accidentat. Chiricheș s-a așezat pe teren în minutul 88 și a cerut schimbarea. Românul a acuzat probleme musculare, când echipa lui conducea cu 1-0.

NAPOLI: Ospina; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Hysaj; Fabian Ruiz, Bakayoko; Politano, Mertens, Lozano; Osimhen

SASSUOLO: Consigli; Müldür, Chiriches, Ferrari, Rogerio; Traore, Ayhan, Locatelli; Lopez; Raspadori, Boga

Vlad Chiricheș, gol fabulos, de la 25 de metri, în Sassuolo – Torino!

Vlad Chiricheș a fost foarte apreciat și în remiza, 3-3, scoasă de Sassuolo pe teren propriu în fața celor de la Torino.

Căpitanul naționalei României a șutat în forță, iar „ghiuleaua” trimisă de el, de la 25 de metri, s-a oprit în vinclul porții adverse (VIDEO)

Sursa captură foto: TelekomSport

Publicat: 01 11. 2020, 22:12
Actualizat: 01 11. 2020, 22:20