VIDEO | Torje, decisiv pentru Konyaspor în victoria cu Trabzonspor. Internaționalul român a provocat autogolul lui Bosingwa cu un șut-centrare

Gabriel Torje fost decisiv pentru Konyaspor, în victoria cu Trabzonspor, scor 1-0. În minutul 73, internaționalul român a trimis un șut-centrare din careu, lateral dreapta, iar balonul s-a oprit în plasă după o intervenție nereușită a fundașului advers Jose Bosingwa. Reluările au arătat că fostul fundaș al lui Chelsea a atins ușor balonul, făcând ca intervenția goalkeeperului Hakan Arikan să fie una nereușită, iar balonul să se oprească în plasă.

Torje a fost înlocuit cu patrru minute înainte de fluierul final, în locul său intrând Kokalovici. În urma acestui rezultat, Konyaspor a urcat pe locul 9 în clasamentul din Turcia.

Ciprian Marica nu a fost inclus în lot pentru meciul cu Trabzonspor, atacantul accidentându-se din nou și aflându-se la o clinică de recuperare în Germania.