VIDEO | Tipic Zlatan Ibrahimovic! Și-a pălmuit un adversar și a fost eliminat

Zlatan Ibrahimovic a evoluat în opt meciuri pentru LA Galaxy, dar etapa recentă, cea cu Montreal Impact, a primit cartonașul roșu. Petrasso l-a călcat fără intenție pe picior, iar Ibra a reacționat imediat, plesnindu-l peste ceafă. Adversarul a căzut imediat, iar suedezul a simulat și el, realizând că poate fi eliminat pentru gestul său.

Arbitrul nu a văzut exact faza petrecută în minutul 40 al meciului, dar a apelat la sistemul VAR și după proba video l-a sancționat pe Zlatan. E prima eliminare suferită în MLS pentru atacantul care a marcat de trei ori în opt jocuri pentru trupa din Los Angeles, el oferind și o pasă decisivă.

Galaxy a învins echipa din Montreal, 1-0, chiar dacă nu s-a bazat pe serviciile lui „Ibra” mai mult de o repriză.

Publicat: 22 05. 2018, 09:30
Actualizat: 22 05. 2018, 12:40