VIDEO | Rashford, gol superb pentru Manchester United! Echipa lui Mourinho a pierdut pe terenul lui West Ham

Marcus Rashford (20 de ani) a reușit să marcheze un gol de excepție în ultima partidă jucată de echipa sa, Manchester United, împotriva celor de la West Ham, în cadrul etapei cu numărul șapte din Premier League.

Acesta a reluat cu călcâiul o minge centrată din corner de Luke Shaw și l-a surprins pe portarul Fabianski, care a încercat să respingă, dar fără succes. Totuși, Manchester United a rămas cu golul de excepție semnat de Rashford, plecând învinsă de la Londra, scor 3-1.

Fostul coleg al lui Ștefan Radu de la Lazio, brazilianul Felipe Anderson, a deschis scorul în minutul 5, iar Lindelof a „pus umărul” la un nou dezastru pentru United, cu un autogol în minutul 43. Rashford a redus din diferență în minutul 71, iar Arnautovic a închis tabela în minutul 74.

VIDEO cu golurile marcate în West Ham – Manchester United 3-1

Cu această înfrângere, Manchester United coboară pe locul zece, cu zece puncte, la opt distanță de liderul Liverpool și la patru de Watford, ocupanta locului patru, ultimul ce asigură prezența în Liga Campionilor. West Ham a „scăpat” pentru moment de zona retrogradării, urcând pe 13, cu șapte puncte.

Publicat: 29 09. 2018, 17:28
Actualizat: 29 09. 2018, 17:29