VIDEO | Opriți campionatul, s-a marcat golul sezonului! Căpitanul lui PAOK Salonic a marcat o bijuterie de gol în deplasarea câștigată de echipa lui Răzvan Lucescu

This browser does not support the video element.

PAOK defilează în Grecia! Echipa antrenată de Răzvan Lucescu a obținut o nouă victorie, 2-1 în deplasarea de la Panaitolikos și își va menține un avans de cel puțin 7 puncte în fața lui Olympiakos, cu cinci meciuri rămase de disputat. PAOK are în acest moment 10 puncte avans, însă Olympiakos are un meci mai puțin, deplasarea de la Panathinaikos.

Început dificil, meciul lui PAOK cu Panaitolikos a părut să aibă un deznodământ nefericit pentru echipa antrenorului român. Gazdele au deschis scorul în repriza a doua și calculele păreau că se complică pentru echipa din Salonic. Însă a ieșit la rampă portughezul Vieirinha, cel care a restabilit egalitatea în minutul 64 cu o bijuterie de gol. Căpitanul lui PAOK a șutat de la circa 35 de metri, cu efect și în forță, fără nicio șansă pentru portarul gazdelor. La tremi minute după semnalul dat de Vieirinha, Leo Matos a înscris și el și victoria a rămas la PAOK.

Vezi în playerul video de mai sus reușita prin care Vieirinha a dat semnalul „trezirii” lui PAOK Salonic în deplasarea de la Panaitolikos.

Publicat: 17 03. 2019, 10:54
Actualizat: 17 03. 2019, 10:55