VIDEO | Niță a debutat cu un eșec la Sparta Praga!

Fostul portar al celor de la FCSB, Florin Niță, a debutat la Sparta Praga în amicalul cu rușii de la Spartak Moscova. Goalkeeper-ul român a purtat banderola de căpitan, așa cum e tradiția clubului ceh în cazul celor care joacă în premieră, a încasat două goluri, adversarii câștigând cu scorul de 2-1.

În minutul 13 , Promes a tras puternic la colțul lung, fără șanse pentru român, iar a doua reușită a venit după o „scăriță” a lui Melgarejo, minutul 17.

Niță a fost integralist, în timp ce Nicolae Stanciu a bifat 84 de minute, iar Bogdan Vătăjelu a evoluat 70.

„Am venit aici pentru că a fost o nouă provocare pentru mine și am zis să încerc. Îmi doresc ca tot ce fac să rămână undeva acolo…vreau să am rezultate cu această echipă”, a spus Niță pentru siteul oficial al clubului.

Publicat: 07 02. 2018, 22:53
Actualizat: 07 02. 2018, 23:05