VIDEO | Nici în România nu vezi așa ceva! Fază uluitoare surprinsă la un meci din Turcia. În prelungiri, arbitrul a repetat lovitura de pedeapsă de două ori şi a eliminat portarul

Un arbitru din liga a treia din Turcia i-a exasperat pe fanii și jucătorii lui Usakspor, la o partidă disputată, acasă, contra celor Ergene Velimese. Acesta a repetat de două ori o lovitură de pedeapsă oferită oaspeților și l-a eliminat pe goalkeeper-ul lui Usakspor.

Fază antologică petrecută la un meci din Turcia

Imaginile care au făcut înconjurul lumii au fost surprinse în partida Usakspor – Ergene Velimese. Mai exact, în prelungirile meciului, la scorul de 2-0 pentru Usakspor, arbitrul a dictat lovitură de la 11 metri pentru Ergene Velimese. Portarul a apărat penalty-ul, însă datorită bucuriei excesive pe care acesta a arătat-o după această fază, centralul a considerat că trebuie repetat penalty-ul și i-a arătat cartonașul galben goalkeeper-ului.

Lovitura de pedeapsă a fost repetată, iar portarul a reușit, din nou, să pareze lovitura, însă arbitrul a considerat că goalkeeper-ul nu a stat cu ambele picioare pe linia porții, la executarea loviturii. Astfel că centralul a decis să repete penalty-ul, pentru a doua oară, și să îi arate un nou cartonaș galben portarului, ceea ce implicit, a însemnat eliminarea acestuia.

În poarta celor de la Usaksport a intrat un fundaș, deoarece echipa turcă nu mai avea nici o schimbare la dispoziție. De parcă finalul de meci nu ar fi fost destul de tensionat, portarul improvizat a reușit să apere și cel de al treilea penalty executat de Ergene Velimese.

Publicat: 20 01. 2020, 19:10
Actualizat: 20 01. 2020, 20:37