VIDEO & FOTO | Dramatism la cote maxime pentru Olăroiu! Jiangsu s-a calificat în sferturile Cupei după ce a eliminat echipa lui Axel Witsel, dar scorul este incredibil. Cât s-a terminat partida

Echipa antrenată de Cosmin Olăroiu, Jiangsu Suning, s-a calificat dramatic în sferturile Cupei Chinei, după ce a eliminat-o la loviturile de departajare pe Tianjin Quanjian, echipă unde evoluează internaționalul belgian Axel Witsel.

Meciul s-a terminat cu scorul de 2-2 după cele 90 de minute. Jiangsu Suning a condus cu 2-0 cu golurile marcate de fostul jucător al lui Mircea Lucescu de la Sahtior, Alex Teixeira în minutele 54 și 68, iar Tianjin a întors rezultatul în ultimele minute, cu golul lui Haolun Mi din minutul 90 și reușita lui Axel Witsel din minutul 90+3.

Trupa lui Olăroiu s-a impus cu 8-7 după loviturile de departajare, după ce Jianzhao Chu și Anthony Modeste au ratat pentru Tianjin.

Olăroiu o antrenează pe Jiangsu Suning de la sfârșitul lunii martie.