VIDEO | Florin Andone, pe val în Anglia! A marcat pentru Brighton și s-a calificat în faza următoare din FA Cup

Brighton, cu Florin Andone (25 de ani) în teren încă din primul minut, a câștigat duelul cu Bournemouth din cadrul FA Cup, scor 3-1 și s-a calificat în optimile competiției.

Românul a înscris golul de 3-1 al oaspeților, după ce a marcat cu capul din interiorul careului, în urma unui corner executat pe bara a doua și a unei devieri. A fost a treia reușită a internaționalului pentru echipa din Premier League, care l-a transferat în această vară de la Deportivo la Coruna, pentru șase milioane de euro.

Knockaert în minutul 31, respectiv Bissouma, în minutul 34, au mai înscris pentru Brighton, în timp ce Pugh a marcat golul de onoare al gazdelor, unde pe bancă a fost un alt român, internaționalul U21, Mihai Dobre.

Pentru echipa lui Florin Andone urmează un meci important în Premier League, împotriva liderului Liverpool, care tocmai a pierdut duelul cu Manchester City, scor 2-1.

Publicat: 05 01. 2019, 16:22
Actualizat: 05 01. 2019, 16:25