VIDEO | Credeați că le-ați văzut pe toate în fotbal? Rezultat șocant în Italia, cu un român implicat: 16-0 la pauză, oaspeții au avut doar șapte jucători și un scor final inimaginabil

Desfășurare șocantă la meciul din Serie C, dintre Cuneo și Pro Piacenza, acolo unde oaspeții au făcut deplasarea cu doar șapte jucători, iar scorul la pauză era 16-0 pentru gazde. Dintre cele 16 goluri, 6 au fost înscrise de Kanis, iar 5 de Defendi. Partida s-a încheiat cu scorul de 20-0, gazdele marcând doar patru goluri după pauză.

Pro Piacenza se confruntă cu probleme financiare masive și se află pe ultimul loc în liga a treia italiană. Jucătorii au părăsit clubul din cauza multiplelor salarii neplătite, iar pentru a evita excluderea din campionatul italian, șefii clubului au adus șapte jucători tineri, scrie SportMediaset.

Pentru meciul cu formația Cuneo, Piacenza a trecut pe foaia de joc doar șapte jucători, cu vârste cuprinse între 16 și 19 ani.

VIDEO cu golul de 16-0 înscris de Cuneo

Mai mult, partida din Serie C a început cu o întârziere de 18 minute pentru că unul dintre jucătorii lui Pro Pianceza și-a uitat legitimația. Clubul a început sezonul cu o penalizare de 8 puncte, iar în cele 19 etape a înregistrat 5 victorii, un egal și 13 înfrângeri.

Spectator la aceată desfășurare incredibilă a fost și un jucător român. Fundașul Vlad Marin (23 de ani), trecut pe la Juventus și Manchester City, a fost rezervă la Cuneo.

Publicat: 17 02. 2019, 18:07
Actualizat: 17 02. 2019, 18:08