VIDEO | Cosmin Matei a marcat pentru Genclerbirligi, după 3 luni. Reușita a venit într-un meci din Cupa Turciei

Cosmin Matei (27 de ani) a marcat în 16-imile Cupei Turciei. Mijlocașul și-a trecut numele pe lista marcatorilor în minutul 71. Partida s-a terminat cu victoria echipei sale, în fața lui Hatayspor, 2-1.

Genclerbirligi a fost la un pas de o eliminare rușinoasă din competiție. Adversarii, echipă din Liga a 2-a din Turcia, au condus cu 1-0, după reușita lui Karadeniz (min. 66). Egalitatatea a fost restabilită câteva minute mai târziu, când Matei a marcat din interiorul careului. Victoria lui Genclerbirligi a venit la una din ultimele faze. Mijlocașul Akgun a înscris pentru 2-1 și și-a calificat echipa în 8-imile competiție.

Cosmin Matei nu mai marcase de 3 luni. Ultima reușită venise tot într-un meci de cupă.

Publicat: 04 12. 2018, 20:51
Actualizat: 04 12. 2018, 20:52