VIDEO | Alexe a înscris după aproape doi ani de pauză. A fost decisiv pentru Karabukspor

Marius Alexe a marcat unicul gol al meciului dintre Karabukspor și Alanyaspor, gazdele bifând un succes după o secetă de circa trei luni. Fostul dinamovist s-a bucurat exagerat după ce a punctat fiindcă nu mai înscrisese din februarie 2016.

Alexe e singurul român rămas în lotul lui Karabukspor, codașa primei ligii din Turcia, clubul fiind zguduit de probleme financiare. Dacă unii ca Tănase, Găman, Grozav sau Papp au preferat să plece, atacantul crescut de Dinamo, abia a revenit după ce fusese cedat de turci la ciprioții de la Aris Limassol.

Acum, contra rivalilor de la Alanyaspor, a fost autorul unicului gol, în minutul 79 marcând cu o lovitură de cap. A fost decisiv, la fel ca acum aproape doi ani, atât cât a trecut de la ultima reușită. Era data de 20 februarie și Erciyesspor a fost depășită cu 1-0.

Publicat: 03 02. 2018, 15:51
Actualizat: 03 02. 2018, 15:52