Uruguay „tremură”. L-ar putea pierde pe omul care a calificat-o în sferturile Cupei Mondiale

Uruguay „tremură” în așteptare veștii despre starea de sănătate a atacantului lui PSG, Edinson Cavani. Omul meciului în victoria Uruguay-ului, 2-1, din optimile Cupei Mondiale, contra Portugaliei, a suferit o accidentare în timpul partidei și a părăsit terenul ajutat de Cristiano Ronaldo.

Prezența atacantului în sferturile Cupei Mondiale, contra naționalei Franței, este pusă sub semnul întrebării. Potivit presei din Uruguay, Cavani ar avea o ruptură fibrilară la gamba piciorului stâng, ceea ce l-ar scoate din schemă pentru meciul de calificare în semifinalele turneului final.

„Sper să pot juca, voi face totul pentru a fi prezent la meciul cu Franța”, a declarat Edinson Cavani, potrivit gazzetta.it.

Vineri, 6 iulie, de la ora 17:00, este programat meciul cu Franța, cel care va decide prima semifinalistă de la Campionatul Mondial.

Publicat: 02 07. 2018, 12:51
Actualizat: 02 07. 2018, 12:52