Un nou pas greșit pentru Ludogoreț. Keșeru, Moți și Adi Popa au fost pe teren în meciul cu Botev Plovdiv

Ludogoreț a remizat pe teren propriu, scor 1-1, contra celor de la Botev Plovdiv, in etapa cu numărul 22 din prima ligă bulgară.

Pentru campioana Bulgariei, Cosmin Moți și Claudiu Keșeru au fost titulari, în timp ce Adi Popa și Dragoș Grigore au început partida pe banca de rezerve.

După o primă repriză fără gol, formația din Razgrad a deschis scorul în minutul 47, prin Jody Lukoki. După 20 de minute, oaspeții de la Botev au reușit să egaleze prin Vutov și să stabilească astfel scorul final.

Keșeru a fost înlocuit în minutul 66, în timp ce Popa a intrat pe teren în locul marcatorului Lukoki, în minutul 71. Dragoș Grigore a rămas rezervă neutilizată. De asemenea, portarul Plamen Iliev, care a evoluat pentru Astra Giurgiu, a debutat în fața fanilor alb-verzilor.

În urma acestui rezultat, Ludogoreț ajunge la două meciuri consecutive fără victorie, dar se menține în fotoliul de lider, cu 53 de puncte. Ocupanta poziției secunde, CSKA Sofia, se poate apropia la cinci puncte, în cazul în care o va învinge pe Botev Vratsa.

Publicat: 19 02. 2019, 17:34
Actualizat: 19 02. 2019, 17:35