Toți ochii sunt pe Răzvan Lucescu, dar un alt antrenor român este aproape de titlu într-un campionat puternic. Ce distanță îl separă de lider

Ladislau Boloni (66 de ani) trece prin momente foarte bune în Belgia cu Antwerp. Echipa sa a bifat o nouă victorie în play-out-ul Jupiler League, 2-1 pe terenul lui Gent, la capătul unui meci extrem de echilibrat.

Antwerp a deschis scorul în minutul 21, prin mijlocașul Amara Baby, cel care a stabilit și rezultatul primei părți. După pauză, Gent a început mai agresiv și restabilit egalitatea, în minutul 77, prin Giorgi Chakvetadze. Golul victoriei pentru echipa tehnicianului român a fost marcat de Lior Refaelov, când mai erau 8 minute de joc. 2-1, iar în urma succesulu Antwerp ajunge pe locul 3, 34 de puncte, la 4 lungimi de liderul Genk. Prima clasată are, însă, un meci în minus.

În următoarea etapă, Antwerp se deplasează pe terenul locului 2, Brugge. Partida este programată luni, 22 aprilie.