Toate rezultatele serii din playoff-ul Ligii Campionilor. Răzvan Marin, doar o oră pe teren în meciul lui Ajax cu APOEL. Brugge, aproape de grupe

Marți au avut loc primele trei partide din play-off-ul Ligii Campionilor. Pe lângă meciul lui CFR Cluj cu Slavia Praga, scor 0-1, s-au mai disputat partidele APOEL- Ajax și LASK Linz- Club Brugge.

În meciul APOEL – Ajax Amsterdam, disputant la Nicosia, Răzvan Marin a fost titular pentru formația olandeză, dar a fost înlocuit în minutul 62, cu Dest. Partida s-a încheiat cu scorul de 0-0, iar calificarea se va decide în meciul retur, care se dispută în Olanda, pe 28 august.

Tot marți, Club Brugge s-a impus pe terenul austriecilor de la LASK Linz, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost înscris de Vanaken, din penalty, în minutul 10. Manșa retur este programată pentru 28 august, în Belgia.

Miercuri vor avea loc celelalte trei partide din play-off-ul Ligii Campionilor, după cum urmează:

• Miercuri, ora 22:00: Dinamo Zagreb (Croația) – Rosenborg (Norvegia)
  • Miercuri, ora 22:00: Olympiakos (Grecia) – Krasnodar (Rusia)
  • Miercuri, ora 22:00: Young Boys (Elveția) – Steaua Roșie Belgrad (Serbia)

Publicat: 20 08. 2019, 23:58
Actualizat: 21 08. 2019, 00:30