VIDEO | Șumudică s-a transformat în Mourinho la ultima conferință de presă: „Por Que?! Por Que?!” Discursul românului

Echipa antrenată de Marius Șumudică, Gaziantep Gazişehir, a fost la un pas să urce pe locul doi în campionatul Turciei. În ultima etapă jucată a remizat, scor 1-1, pe teren propriu, cu Goztepe.

Formația oaspete a evoluat din minutul 50, în 10 oameni. Fostul portar al CFR-ului, Beto, a comis un henț incredibil în afara careului și a fost eliminat. Cu Alin Toșca și Junior Morais titulari, jucătorii tehnicianului român au deschis scorul în minutul 58. Vural a modificat tabela la 1-0 și a dat speranțe echipei gazdă. Golul egalizator a venit însă pe final, în minutul 83, Emir a înscris în poarta gazdelor.

La finalul partidei, Marius Șumudică a fost plin de nervi. Antrenorul în vârstă de 48 de ani s-a plâns că i-a fost anulat un gol în prima repriză.

„Gaziantep este o echipă care joacă fotbal, care joacă pe teren. Uitaţi-vă! Uitaţi-vă la video! Ce este asta? De ce? Un gol normal, de ce a anulat golul? De ce nu a analizat VAR?

Eu vreau să îi întreb pe toţi oamenii care ştiu fotbal. Să mi se dea o explicaţie pentru acest gol. Eu sunt străin aici. Mereu am spus că arbitrii turci sunt mai buni decât arbitrii români. Problema este că sunt român şi nu sunt turc? Vreau să întreb şi eu de ce a anulat golul din prima repriză. De ce?”, a spus Șumudică, la interviul de după meci.

Gaziantep Gazişehir a acumulat 11 puncte după primele șase etape și este la egalitate cu Fenerbahce. Primul loc este ocupat de Alanyaspor.

Publicat: 01 10. 2019, 10:07
Actualizat: 01 10. 2019, 17:14