Ziua stranierilor! VIDEO | Keșeru a făcut spectacol în Bulgaria, Gicu Grozav a marcat și a pasat decisiv pentru Terek

Ziua de sâmbătă a stat sub semnul reușitelor atacanților români. La câteva ore după ce Mihai Roman a reușit o dublă și o pasă de gol în victoria lui Maccabi Petach Tikva, Claudiu Keșeru și Gicu Grozav și-au trecut și ei numele pe lista marcatorilor.

Atacantul lui Ludogoreț a deschis scorul în meciul în care echipa sa s-a distrat cu Lokomotiv Gorna. În minutul 25, Keșeru a primit o centrare excelentă din flancul drept, a reluat cu stângul, din prima, și l-a învins fără probleme pe portarul advers. În minutul 78, Keșeru a reușit dubla, trecându-și în cont al șaselea gol al sezonului.

VIDEO CU PRIMUL GOL LUI KEȘERU

VIDEO CU AL DOILEA GOL ÎNSCRIS DE ROMÂN

În Rusia, Gicu Grozav a reușit și el să înscrie, dar din penalty. Românul a transformat fără probleme lovitura de la 11 metri primită de Terek și și-a adus echipa în avantaj în meciul cu Rubin Kazan, câștigat până la urmă cu 3-1. În minutul 18, mijlocașul ofensiv și-a trecut în cont și un assist, pasând decisiv la reușita lui Balaj. Tot la Terek, Torje a rămas pe banca de rezerve pe tot parcursul celor 90 de minute.

Publicat: 22 10. 2016, 21:41
Actualizat: 16 11. 2016, 18:22