Zi perfectă pentru românii lui Ludogoreț! VIDEO | Moți și Keșeru au creat un gol SENZAȚIONAL. Atacantul român a reușit hat-trick-ul și are CINCI goluri în două meciuri

UPDATE: Ludogoreț s-a impus până la urmă cu 5-0. Keșeru a arătat o formă excepțională și a reușit încă două goluri, în minutele 86 și 90+3. Keșeru a ajuns astfel la cinci goluri în două meciuri, după ce și etapa trecută a înscris de două ori. Au marcat pentru campioana Bulgariei: Marcelinho (6), Keșeru (49, 86, 90+3) și Wanderson (80).

Românii de la Ludogoreț au făcut spectacol în meciul cu Lokomotiv Gorna, din etapa a 24-a a campionatului din Bulgaria!

În minutul 49, după ce Marcelinho deschisese scorul în minutul 6, Cosmin Moți a ieșit exemplar din apărare, a găsit spațiul necesar pentru o centrare din flancul drept, iar pasa sa a devenit un assist perfect pentru Claudiu Keșeru. Deși nu se afla în cea mai bună poziție, atacantul naționalei a găsit o execuție superbă, cu stângul, din cădere, și l-a învins pe portarul advers, nu înainte ca mingea să lovească bara.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLUL SUPERB MARCAT DE KEȘERU

Spre finalul meciului, Ludogoreț conduce cu 2-0 pe terenul lui Lokomotiv Gorna și are, la acest scor, 15 puncte avans față de locul doi din Bulgaria, Levski Sofia.

Cu reușita de duminică, Claudiu Leșeru a ajuns la 17 goluri în campionat, fiind golgheterul competiției, cu patru, respectiv cinci goluri peste coechipierii Joao Paulo și Marcelinho.

Publicat: 12 03. 2017, 19:52
Actualizat: 12 03. 2017, 19:53