Vlad Chiricheș, victorie răsunătoare pe terenul lui AC Milan! Ciprian Tătărușanu a revenit pe banca de rezerve

Scandal uriaș: un coleg de-ai lui Vlad Chiricheș de la Sassuolo a fost arestat pentru port ilegal de armă
Vezi galeria foto - 6 poze

Echipa lui Vlad Chiricheș, Sassuolo, s-a impus de o manieră categorică în deplasarea de la AC Milan, unde portarul Ciprian Tătărușanu a prins doar banca de rezerve.

Sassuolo a dat lovitura în etapa a 14-a a Serie A, reușind să câștige cu 3-1 meciul jucat pe terenul lui AC Milan. Vlad Chiricheș a început meciul de pe banca de rezerve, însă a fost aruncat în luptă în minutul 89 pentru a ajuta la conservarea rezultatului de pe tabelă.

Portarul Ciprian Tătărușanu a pierdut contactul cu echipa de titulari a lui AC Milan după revenirea lui Mike Maignan, care a fost integralist în acest prim meci al său de după accidentare.

Echipa lui Vlad Chiricheș, victorie răsunătoare cu AC Milan!

Fundașul român Vlad Chiricheș a jucat doar câteva minute în meciul câștigat de Sassuolo pe terenul lui AC Milan cu 3-1. Fundașul român a fost aruncat în luptă pe final de partidă, în minutul 89, când i-a luat locul lui Raspadori, jucător cu profil ofensiv.

Primul meci în care Ciprian Tătărușanu a fost scos din echipa de titulari nu a fost unul cu noroc pentru AC Milan. „Diavolii” au deschis scorul în minutul 21 prin Romagnoli și se părea că și-au făcut jocul ușor, dar Sassuolo a reușit o revenire de senzație. Scamacca (min. 24) și Kjaer (min. 33, autogol) au întors rezultatul până la pauză, astfel că Vlad Chiricheș&Co. au reușit să intre în avantaj la cabine. În repriza a doua, tot oaspeții au fost cei care au mai înscris o dată, Berardi stabilind scorul final în minutul 66, 3-1.

În urma acestui meci, AC Milan a ratat șansa de a reveni pe primul loc în Serie A, fiind acum la egalitate de puncte cu Napoli, care are cu un meci mai puțin disputat. De cealaltă parte, Sassuolo este abia a 13-a în clasamentul din Serie A, la șapte puncte în fața locurilor retrogradabile.

Publicat: 28 11. 2021, 19:43