VIDEO | Torje a marcat un gol superb pentru Karabukspor, dar echipa sa a pierdut, 2-4 cu Yeni Malatyaspor. Tănase, Găman, Papp și Grozav au jucat și ei

Mijlocașul Gabriel Torje a marcat un gol pentru formația Karabukspor, care a pierdut, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-2, în fața echipei Yeni Malatyaspor, în etapa a șasea din campionatul Turciei.

Intrat pe teren la pauză, în locul lui Cristian Tănase, internaționalul român a înscris în minutul 84. Torje a transformat o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, din partea stângă. A fost al doilea gol marcat de mijlocașul în vârstă de 27 de ani, la a șasea apariție în această ediție a Superligii Turciei.

Yatabare, din penalty, în minutul 56, a mai marcat pentru Karabuk, în timp ce pentru oaspeți au punctat Ayhan (minutul 15), Buyuk (minutul 39), Tozlu (minutul 45+2) și Boutaib (minutul 89).

Pe lângă Torje și Tănase, la Karabukspor au mai evoluat fundașii Valerică Găman și Paul Papp și mijlocașul Gheorghe Grozav, care au fost integraliști.

În clasament, Karabukspor se află pe poziția a 15-a, cu cinci puncte, în timp ce Yeni Malatyaspor ocupă locul 11, cu șapte puncte.

Publicat: 24 09. 2017, 17:00
Actualizat: 24 09. 2017, 17:01