VIDEO | Stanciu a făcut „dubla” în derby-ul orașului Praga! Românul a marcat dintr-un unghi imposibil. Partida s-a terminat cu un rezultat incredibil

UPDATE | Partida s-a încheiat nefericit pentru Sparta Praga! Gazdele au remizat, scor 3-3, cu Slavia Praga. Oaspeții au reușit să o egaleze pe Sparta, deși erau conduși cu trei goluri la pauză. Golurile lui Stoch (min. 70), Deli (min. 83) și Skoda (min. 90+5) i-au adus Slaviei un punct nesperat.

UPDATE | Stanciu e one man show în prima repriză a meciului cu Slavia Praga! După ce a marcat dintr-un unghi imposibil, mijlocașul român a provocat un autogol al oaspeților, iar în minutul 44 a reușit să facă „dubla”. Kolar, portarul advers, a stat din nou foarte slab și a primit gol din nou pe colțul scurt chiar înainte de pauză.

VIDEO AICI cu a doua reușită a lui Stanciu din partida cu Slavia

Titular în derby-ul orașului Praga, Nicolae Stanciu a deschis scorul pentru Sparta Praga, împotriva campioanei și rivalei Slavia.

Internaționalul român a avut nevoie de doar 13 minute pentru a marca. Mijlocașul de 24 de ani a fost ajutat de portarul Ondrej Kolar, care a deviat balonul expediat în propria poartă. Decarul praghezilor a șutat în forță, pe jos, de pe partea dreapta, iar goalkeeper-ul rivalei nu a putut să oprească balonul din drumul său spre gol.

Ajuns în această iarnă la cea mai titrată echipă din Cehia, Stanciu se află la a doua reușită pentru Sparta Praga, după cea din primul meci oficial jucat, împotriva lui Slovan Liberec.

Echipele de start:

Sparta Praga: Niță – Zahustel, Costa, Stetina, Frydek – Kulhanek, Kanga – Kadlec, Stanciu, Plavsic – Lafata

Slavia Praga: Kolar – Frydrych, Jugas, Deli, Boril – Soucek – Stoch, Husbauer, Danny, Sobol – Skoda