VIDEO | Seară SUPERBĂ‚ pentru românii de la Anderlecht. Chipciu și Stanciu au înscris în poarta lui Saint Etienne, dar francezii s-au impus până la urmă

UPDATE: Și Nicușor Stanciu a reușit să înscrie. Mijlocașul de 23 de ani a făcut 2-0, în minutul 31, tot după un contraatac. Stanciu a înscris cu un șut pe jos, din interiorul careului. Este cel de-al treilea meci consecutiv în care Stanciu înscrie pentru Anderlecht.

Chipciu a fost schimbat în minutul 58. Internaționalul român vine după o accidentare și încă nu poate juca 90 de minute. Stanciu a rămas pe teren până la finalul meciului, însă Anderlecht a pierdut cu 3-2 în cele din urmă. Pentru Saint Etienne au marcat Soderlund (62, 67) și Monnet-Paquet (74).

Alexandru Chipciu a reușit al doilea său gol pentru Anderlecht și primul în Europa League. Fostul mijlocaș al Stelei a deschis scorul cu Saint Etienne.

Chipciu și Stanciu au fost trimiși pe teren încă din primul minut al meciului cu Saint Etienne, deși Anderlchet și-a asigurat deja calificare în primăvara Europeană. Chipciu a ieșit destul de repede la rampă. În minutul 21, Acheampong a plecat pe contraatac, pe partea stângă și a centrat pe jos. Mingea traversat careul și a ajuns la colțul lung, unde Chipciu a venit, a preluat și a tras din cădere.

Publicat: 08 12. 2016, 20:29
Actualizat: 09 12. 2016, 10:15