VIDEO Seară MAGICĂ‚ pentru Marica!** A reușit o „dublă” de SENZAȚIE la primul meci ca TITULAR la Schalke în Bundesliga

Koln și Schalke s-au întâlnit într-un meci contând pentru etapa 19 din Bundesliga. Schalke ocupa poziția a treia, la 3 puncte de Bayern și Borussia, ambele cu 40 de puncte. De cealaltă parte, Koln se afla pe locul 12, cu numai 21 de puncte.

Din cauza problemelor de efectiv, antrenorul lui Schalke a fost nevoit să-l introducă pe Marica din primul minut, românul jucând în spatele lui Huntelaar, ca al doilea vârf.

Ciprian Marica a jucat pentru prima oară în acest sezon titular la Schalke într-un meci din 1. Bundesliga și a reușit o dublă în deplasarea de la Koln. Atacantul român a egalat mai întâi la 1, în minutul 60, cu o lovitură de cap după centrarea lui Fuchs.

În minutul 72, Marica a „recidivat”, reușind să o aducă pe Schalke în avantaj, după ce a pus latul din 6 metri la mingea revenită din bară după execuția lui Huntelaar.

Atacantul român a fost schimbat în minutul 83 cu Moritz, la 4-1 pentru Shalke, scor cu care s-a încheiat partida.

Golul de 1-1 marcat de Marica