VIDEO / Radu Ștefan, integralist în Lazio-Juventus 1-1

Radu Ștefan a fost trimis pe teren încă din primul minut, în partida Lazio-Juventus, încheiată la egalitate, 1-1, în cadrul etapei a XIX-a din Seria A.

Fundașul român a primit un cartonaș galben în minutul 75.

Lazio a deschis scorul prin Ledesma, în minutul 24, dar Juventus a egalat șase minute mai târziu, prin golul marcat de Mellberg.

După 19 etape, primele trei poziții sunt ocupate de Inter (43 puncte), 2. Juventus (40), 3. AC Milan (37).

"Nu este deloc ușor să oprești atacul lui Juventus dar fundașul român, Ștefan Radu, nu a încetat niciun minut să facă presiune și a reușit aproape de fiecare dată să să se plaseze la locul potrivit", notează site-ul Eurosport.it. Sursa citată a apreciat cu nota 6,5 prestația internaționalului român în partida cu Juventus, plasându-l pe Radu printre cei mai bun jucător ai gazdelor alături de Lichtsteiner (7), Diakite (7), Rozehnal (6,5) și Zarate (6,5)

Publicat: 19 01. 2009, 09:46
Actualizat: 19 01. 2009, 12:15