VIDEO | Pușcaș a înscris din nou pentru Novara! Echipa românului ocupă o poziție modestă în clasament

Atacantul George Pușcaș a înscris un gol pentru Novara, care a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2, contra echipei Palermo, în etapa a 31-a din Serie B.

Internaționalul român a deschis scorul în minutul opt, cu un șut din apropiere, dar oaspeții au întors scorul în startul reprizei a doua, prin golurile marcate de Andrea Rispoli, în minutul 48, și Antonio La Gumina, în minutul 57. Daniel Sciaudone a restabilit egalitatea în minutul 90+2, deși cu trei minute în urmă gazdele rămăseseră în inferioritate numerică, după eliminarea lui Petar Golubovic, pentru cumul de cartonașe galbene.

A fost al șaptelea gol marcat de Pușcaș, la a opta apariție pentru Novara, în această ediție din Serie B.

În clasament, Novara rămâne pe locul 15, cu 35 de puncte, la doar două puncte deasupra zonei retrogradării, în timp ce Palermo ocupă locul 3, cu 51 de puncte, la șase puncte în spatele liderului Empoli, care are și un meci mai puțin disputat.

Publicat: 17 03. 2018, 18:43
Actualizat: 17 03. 2018, 19:18