VIDEO | Nicolae Stanciu a făcut ravagii în campionatul Belgiei. Gol superb și assist în Waasland-Beveren – Anderlecht 1-2

Nicolae Stanciu a fost titular la Anderlecht în acest sezon, în campionat și n-a dezamăgit. Ba dimpotrivă. Campioana Belgiei s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Waasland-Beveren, iar Stanciu a reușit un gol și o pasă de gol. Chipciu a fost doar rezervă.

Debutul de sezon nu l-a prins în apele sale pe Nicolae Stanciu. Internaționalul român a fost mai mult rezervă, iar atunci când a intrat n-a reușit să impresioneze. Stanciu a ieșit însă la rampă în partida cu Waasland-Beveren, prima ca titular în campionat, în acest sezon. Gazdele au deschis scorul devreme, în minutul 7, prin Thelin.

Anderlecht s-a chinuit să egaleze, dar golul a venit abia spre finalul meciului. Stanciu a profitat de o respingere greșit a apărării adverse, a recuperat mingea în dreapta, a intrat energic în careu și a înscris cu un șut de la 15 metri. Mai târziu, în minutul 81, avea să vină și golul victoriei. Stanciu a centrat din corner, iar Spajic a înscris golul victoriei.

Publicat: 23 09. 2017, 23:58
Actualizat: 23 09. 2017, 23:59