VIDEO | Ionuț Nedelcearu, gol pentru Ufa în amicalul cu Almeria

Ionuț Nedelcearu (22 de ani) a înscris un gol pentru Ufa în amicalul disputat contra celor de la Almeria, în stagiul de pregătire din Spania

Fundașul central a început partida ca titular și a deschis scorul în minutul 12. Nedelcearu a primit mingea în urma unui corner și a înscris din careul mic. Spaniolii au restabilit egalitatea în minutul 39, iar partida amicală s-a încheiat cu scorul de 1-1.

VIDEO cu golul lui Nedelcearu (minutul 48:00)

Formația rusă la care evoluează fostul dinamovist va mai disputa o partidă de pregătire, pe 19 februarie, contra georgienilor de la Lokomotiv Tbilisi. Campionatul în prima ligă se va relua pe 3 martie, când Ufa o va înfrunta pe Dinamo Moscova.

După 17 runde scurse din actuala ediție a campionatului din Rusia, Ufa este pe locul 14, cu 16 puncte.

Publicat: 15 02. 2019, 19:15
Actualizat: 15 02. 2019, 19:16