VIDEO | Intrare CRIMINALĂ‚ a lui Moți în ultimul meci al lui Ludogoreț. Arbitrul l-a eliminat imediat după ce a văzut rana provocată adversarului

Cosmin Moți a reușit să iasă din nou în evidență în Bulgaria. De data aceasta nu printr-un joc excelent sau vreun penalty apărat, ci printr-o intrare criminală care l-a forțat pe arbitru să-l elimine direct.

Duminică, Ludogoreț Razgrad a învins pe teren propriu pe Levski Sofia, scor 2-1. Ca de obicei, Moți s-a numărat printre titularii echipei bulgare, în timp ce Claudiu Keșeru a intrat pe teren în minutul 64, în timp ce Andrei Prepeliță a rămas pe banca de rezerve. În minutul 69, în momentul în care formația sa conducea deja cu 2-0, Moți a avut o intrare criminală asupra lui Prochazka, atacantul lui Levski Sofia. Inițial, arbitrul partidei i-a arătat doar cartonașul galben, iar fundașul român a părut mulțumit de pedeapsa primită.

Doar că lucrurile au fost puse imediat în ordine. După o discuție cu unul dintre asistenți, arbitrul partidei a mers la atacantul lui Levski lovit de Moți, a văzut urmările intrării românului și a decis să schimbe decizia, arătându-i cartonașul roșu.

VIDEO cu intrarea criminală a lui Moți (secunda 56).

Rămasă în 10 oameni, Ludogoreț a reușit să țină de rezultat, s-a impus cu scorul de 2-1 și a rămas lider în Bulgaria, cu 39 de puncte.

Publicat: 21 02. 2016, 18:12
Actualizat: 21 02. 2016, 18:34