VIDEO | Greșeală mare comisă de Gardoș. Alunecarea nefericită a românului a dus la golul egalizator al lui Newcastle

Southampton, echipa la care evolueză Florin Gardoș, se află la egalitate, scor 1-1, în meciul de pe terenul lui Newcastle, din cadrul etapei a 22-a din Premier League.

Echipa antrenată de Ronald Koeman a deschis scorul în minutul 14, prin olandezul Elia, dar gazdele au egalat în minutul 29, prin francezul Gouffran. Din păcate pentru el și pentru echipa sa, golul „coțofenelor” a venit în urma unei erori comise de fostul fundaș al Stelei.

În minutul 29, francezul Cabella a luat o acțiune pe cont propriu în jumătatea lui Southampton și a trimis o pasă filtrantă spre conaționalul său, Yoan Gouffran. Francezul nu avea șanse prea mari să ajungă la minge, fiind marcat de Clyne, dar Gardoș a intervenit și a lovit balonul care ar fi ajuns la portarul Forster, ieșit în întâmpinare. Din nefericire, balonul degajat de Gardoș s-a lovit de Gouffran și a ajuns în poarta lui Southampton, românul având o mare parte din vină.

Publicat: 17 01. 2015, 20:34
Actualizat: 17 01. 2015, 20:35