VIDEO | Goluri fenomenale marcate de Grozav și Torje pentru Karabukspor. Cum i-au înnebunit cei doi pe turci

Echipa pentru care evolueză românii Gabi Toje, Gicu Grozav, Cristi Tănase, Valerică Găman, Paul Papp și Iasmin Latovlevici, Karabukspor, a învins vicecampioana Turciei, Basakșehir, în etapa a doua a campionatului, scor 3-1.

Oaspeții au deschis scorul pe terenul lui Karabuk prin Napoleoni, în minutul 21. Torje a egalat dintr-o lovitură liberă după numai opt minute. Mijlocașul a șutat pe jos, Cristi Tănase a sărit peste minge iar portarul a fost păcălit. Karabukspor a intrat în avantaj la cabine, după un autogol al fundașului moldovean Alexandru Epureanu, în minutul 45+1.

În minutul 54 a fost trimis în teren și Gicu Grozav, care a avut nevoie de numai 13 minute pentru a marca primul său gol în tricoul lui Karabukspor. Fostul jucător de la Dinamo și Petrolul a înscris cu un șut violent din afara careului, expediat în vinclul porții adverse. Găman a rămas pe banca de rezerve la gazde, în timp ce Latovlevici nu a fost în lot din cauza unei accidentări.

Karabukspor are patru puncte după primele două etape. În etapa inaugurală, echipa românilor a remizat în deplasare cu Genclerbirligi, scor 1-1.