VIDEO | Gol spectaculos înscris de Adrian Stoian în Serie A

Internaționalul român Adrian Stoian a marcat un gol pentru Crotone în victoria obținută pe teren propriu, duminică, scor 4-1, împotriva lui Empoli, în etapa a 22-a din campionatul Italiei.

Atacantul în vârstă de 25 de ani a deschis scorul pentru Crotone, în minutul 24. Adrian Stoian a marcat cu un șut plasat de la marginea careului de 16 metri. Acesta este cel de-al doilea gol reușit de internaționalul român pentru echipa care ocupă locul 18 în Serie A, după 22 de etape disputate.

CLICK AICI PENTRU VIDEO CU GOLUL LUI STOIAN!

Atancatul georgian Levan Mchedlidze a restabilit egalitatea, cu șase minute înainte de pauză. După ieșirea de la cabine, Crotone a mai înscris de trei ori, prin Falcinelli (56′, 90′ 90+2′).

În urma acestei victorii, Crotone a acumulat 13 puncte și se află în luptă directă cu Empoli pentru evitarea retrogrădării. Adversara de duminică ocupă prima poziție deasupra liniei de retrogradare, cu 21 de puncte.