VIDEO | Gol Maxim, la ultima fază a meciului! Românul, decisiv în victoria obținută de Mainz în Bundesliga

Convocat de Cosmin Contra la prima reprezentativă a naționalei României și titular în meciul cu Muntenegru de la Ploiești (0-0), Alexandru Maxim (28 de ani) s-a întors la echipa sa de club, Mainz, și a fost decisiv în ultima partidă din Bundesliga.

Mijlocașul român a fost introdus pe teren în ultimele cinci minute, la scorul de 1-0 pentru Augsburg. Ujah a restabilit egalitatea în minutul 87, iar Maxim a marcat în minutul 90+3, după ce a reluat din prima un balon în afara careului, direct în plasa porții adverse, stabilind scorul final, 2-1 pentru Mainz.

VIDEO cu golul mijlocașului român

Mainz ocupă locul cinci, cu șapte puncte după primele trei etape din Bundesliga, la egalitate cu Borussia Dortmund, Wolfsburg și Herta Berlin. Pentru echipa lui Alexandru Maxim urmează meciul cu Bayer Leverkusen, ultima clasată din Bundesliga.

Publicat: 15 09. 2018, 19:03
Actualizat: 15 09. 2018, 19:04