VIDEO | Gol Andone! Atacantul român a reușit primul gol pentru Brighton. Execuția de atacant pur-sânge prin care a înscris

Florin Andone a marcat primul gol pentru Brighton, în partida de sâmbătă, cu Huddersfield, din etapa a 14-a a campionatului englez. Atacantul român a lovit în minutul 69, când scorul era 1-1.

Acesta a fost primul meci în care Andone a fost folosit titular la echipa engleză. A mai evoluat în 3 partide, toate în Premier League,  dar fără să impresioneze. Managerul Hughton a avut încredere în el și l-a trimis din primul minut într-o partidă cu o adversară din zona retrogradării. Atacantul a marcat cu 20 de minute înaintea finalului, după o centrare din flancul drept a lui March. S-a demarcat excelent în careu și nu a iertat. L-a învins pe Lossl cu o lovitură de cap, pentru 2-1, acesta fiind și scorul final.

Golul poate fi văzut aici.

Cele 3 puncte duc Brighton pe locul 11. După 14 etape acumulează 18 puncte și este la 8 de ultimul loc retrogradabil. În etapa următoare, echipa lui Andone primește vizita lui Crystal Palace.

Publicat: 01 12. 2018, 18:40
Actualizat: 01 12. 2018, 19:24