VIDEO GENIAL** Bicfalvi, execuția carierei: l-a lăsat fără replică pe Lucescu! Fostul stelist a înscris un gol fabulos contra Șahtior-ului

Eric Bicfalvi își continuă evoluțiile extrem de bune din Ucraina. Fostul stelist a ajuns pe lista de priorități a cluburilor importante din campionatul unde Șahtior-ul face legea, Arsenal Kiev și Metalist Harkov manifestându-și interesul pentru mijlocașul de 24 de ani.

Și cel poreclit „Pictorul” are toate șansele să ajungă la un club important, din vară, ultima ispravă ridicându-i și mai mult cota. În partida pe care Volyn Luțk a pierdut-o în această seară, scor 1-4, pe terenul Șahtiorului lui Lucescu, Bicfalvi a redus din diferență (2-1), marcând cu un șut perfect de la 25 de metri, care s-a oprit în vinclu. Chiar dacă pe vremea când evolua în Ghencea mijlocașul îi obișnuise pe fani cu execuții „speciale”, putem afirma, fără teama de a greși, că golul marcat în poarta lui Pyatov este cel mai frumos.

De notat că la Șahtior Raț a fost titluar, dar a fost schimbat în minutul 65 cu Sobol, în timp ce pentru oaspeți, Izvoranu și fostul stelist Iliev au evoluat, la rândul lor, din primul minut. Golurile minerilor au fost înscrise de O.Shandruk-autogol, O.Kucher, Douglas Costa și Eduardo.