VIDEO/ Fiorentina – Catania 2-0! Mutu înscrie un gol fabulos!

Duelul dintre Steaua și Dinamo s-a mutat în Il Calcio. După ce la mijlocul săptămânii Adrian Mutu a dat piept cu echipa din Ghencea în Liga Campionilor, acum "Briliantul" se confruntă cu formația lui Nicolae Dică, Catania.

Dacă luăm în considerare că tehnicianul italian de pe banca oaspeților de azi a antrenat ambele cluburi din România, confruntarea de azi de pe Artemio Franchi are ceva din ingredientele eternului derby.

Vezi aici cele mai importante momente ale meciului:

min 93 Final meci! Echipa lui Mutu se impune cu 2-0! Briliantul este fără îndoială omul meciului!

min 82 Mutu părăsește terenul în minutul 82, fiind înlocuit de Manuel Pasqual. "Briliantul" a fost aplaudat la scenă deschisă de toți fanii viola.

min 81 Gilardino dublează avantajul echipei gazdă. Gemenii golului lovesc din nou.

min 75 Surpriză la Catania, Zenga îl scoate de la "naftalină" pe Dică în minutul 75 și îl intorduce în teren.

min 56 Gooool MUTU! În minutul 56 al partidei, Adrian Mutu, unul dintre cei mai activi jucători ai lui Prandelli, marchează! După o acțiune pe partea dreaptă a lui Comotto, mingea a ajuns la Kuzmanovic. Mijlocașul viola l-a angajat excelent în careu pe Briliant, care a înscris cu un șut foarte bun, sub transversală.