VIDEO – Eric Bicfalvi a marcat golul de onoare al lui Volyn în meciul cu Metalist Harkov, scor 1-4

Erik Bicfalvi a marcat un gol în meciul pe care echipa lui, Volyn Luțk, l-a pierdut pe teren propriu în fața lui Metalist Harkov (1-4). Fostul mijlocaș al Stelei a înscris în prelungiri (90+2) reușita de onoare a formației sale. Patru goluri a marcat în actualul sezon Bicfalvi și a bifat și patru pase decisive.

Tot la Volyn Luțk a fost titular și celălalt român al echipei, Florentin Matei, care a fost schimbat după 70 de minute cu Babatunde.

După acest eșec, Volyn rămâne pe locul 12 în campionatul Ucrainei, cu 27 de puncte, dar este departe de grijile retrogradării.

Tot joi a jucat și Hoverla Ujgorod, formația românilor Răzvan Cociș, Cristian Oros și Marius Niculae. Primii doi au fost titulari, dar numai Cociș a jucat toate cele 90 de minute. Oros a fost schimbat după 18 minute cu Wallace, iar Marius Niculae a rămas pe banca de rezerve. Hoverla a pierdut acasă în fața lui Dnepr Dnepropetrovsk, scor 0-2.

Publicat: 24 04. 2014, 22:36
Actualizat: 24 04. 2014, 22:43