VIDEO | Dorin Rotariu a înscris un gol superb în campionatul Belgiei

Mijlocașul Dorin Rotariu a marcat un gol pentru Royal Excel Mouscron, care a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 2-2, în compania formației Waasland-Beveren.

Rotariu a deschis scorul în minutul 24, cu o execuție superbă din marginea careului de 16 metri, fără speranțe pentru portarul advers. Selim Amallah a mai marcat pentru Mouscron, în minutul 88, iar pentru oaspeți au punctat Isaac Thelin, în minutul 45+1, și Floriano Vanzo, în minutul 65.

A fost al cincilea gol înscris de Dorin Rotariu, la a 19-a apariție în această ediție a campionatului Belgiei.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

În urma acestei remize, Mouscron a acumulat 30 de puncte și se menține pe locul 13, în timp ce Beveren ocupă poziția a zecea, cu 35 de puncte.

Publicat: 19 02. 2018, 00:00
Actualizat: 19 02. 2018, 00:01