VIDEO Daniel Niculae a înscris un gol în Kuban – Zenit!** Gigel Bucur a intrat pe teren în minutul 67

Fosta echipă antrenată de Dan Petrescu în Rusia, Kuban Krasnodar, a primit astăzi vizita celor de la Zenit St. Petersburg, în etapa 26 a primei ligi din Rusia.

Daniel Niculae a fost titular și a egalat la 1 pentru gazde în minutul 24. Kuban a trecut în avantaj 6 minute mai târziu, însă Danny a făcut 2-2 în minutul 66. Niculae părăsise terenul cu cinci minute mai devreme. Gigel Bucur a fost și el trimis în luptă imediat după marcarea golului egalizator al Zenitului. Tabela de marcaj nu a mai suferit modificări până la final.

Înainte de această partidă, Kuban ocupa locul 8, în timp ce Zenitul se afla pe poziția a doua.

Publicat: 28 04. 2013, 16:59
Actualizat: 28 04. 2013, 17:00