VIDEO | Cu „volumul” la Maxim! Mijlocașul român a spart gheața. De cât timp nu mai marcase jucătorul lui Mainz

După mai bine de șase luni în care nu a marcat, Alexandru Maxim a spart gheața în meciul de campionat cu RB Leipzig. Mijlocașul de 27 de ani a marcat golul de 2-0 în minutul 85, în victoria lui Mainz cu 3-0 împotriva lui RedBull Leipzig.

Maxim nu a mai înscris de pe 14 octombrie, de la victoria lui Mainz împotriva lui Hamburg, scor 3-2. Atunci, mijlocașul a deschis scorul în minutul 2.

VIDEO cu golul lui Maxim împotriva celor de la Leipzig

Mainz este pe locul 14 în Bundesliga, la trei puncte de locul 16, ocupat de Wolfsburg, loc ce asigură prezența la barajul pentru rămânerea în prima ligă, și la cinci puncte de primul loc retrogradabil, ocupat de Hamburg.