VIDEO | Budescu face senzație în Arabia Saudită! „Dublă” și pasă de gol pentru Al-Shabab: a doua reușită e una pe care saudiții o văd o dată la zece ani

Constantin Budsescu (29 de ani) a făcut senzație în tricoul celor de la Al-Shabab, în ultima partidă din cadrul campionatul Arabiei Saudite, împotriva celor de la Al-Batin.

Mijlocașul român a pasat perfect în careu pentru brazilian Arthur, omul care a marcat unicul gol al partidei cu Al-Ahli. Acesta a deschis scorul în minutul 20, iar Budescu a mărit avantajul echipei lui Marius Șumudică două minute mai târziu. Același Arthur a dus scorul la 3-0 în minutul 36. Internaționalul român a făcut 4-0 în minutul 59. Iar a doua reușită e de pus în ramă: lob superb, cu exteriorul, dintr-un unghi închis:

VIDEO cu primul gol marcat de Budescu

VIDEO cu assist-ul la golul lui Arthur

Astfel, Budescu a ajuns la patru rușite în campionatul Arabiei Saudite, după cele cu Al Feiha (3-1), respectiv Al-Ettifaq (2-2). 2,5 milioane de euro au plătit cei de la Al-Shabab pentru a-l aduce pe mijlocașul român de la FCSB.

Publicat: 21 12. 2018, 16:26
Actualizat: 21 12. 2018, 16:27