VIDEO** Bilașco, decisiv în China! A dat gol în prelungiri și i-a adus un punct lui Tianjin!

Chinezii au făcut o afacere excelentă prin aducerea lui Marius Bilașco de la Steaua. Venit gratis din Liga 1, „Bilă” i-a cucerit deja pe fanii lui Tianjin Teda, după ce a marcat golul egalizator din ultima partidă de campionat jucată în compania celor de la Shaanxi Chanba (1-1).

Reușita sa a venit în prelungiri, după o lovitură liberă executată din lateral, iar aceste este primul gol al românului pentru echipa chineză. Cu doar două săptămâni în urmă, Bilașco juca împotriva lui Real Madrid într-un meci amical de gală susținut de formația sa. Românul are în China un salariu stagional de aproximativ 400.000 de euro.